150x200x1.5mm FR4 Photo Resist PCB Double Sided (120306Z38) BEP150200A2
Dorukan Stok No
APWCDJP6200
Fiyat
Havale
310,32 TL (%3,00 havale indirimi)
Description
The original Bungard name represents the excellent quality and reliability of the materials and equipment used in producing circuit boards for prototypes and limited series production. The special quality requirement in case of photo-coated base material can be measured with the following facts: The base material conforms to all international standards and releases, as listed in summary in the standard IPC 4101 A. The photo lacquer is characterized by its detail rendering, sharp contrast and short processing times. However, particular attention should be drawn to its completely compliant characteristics in relation to processing tolerances. The only requirement is not to have the light exposure too short in order to have 'guaranteed' results. The lacquer coat is abolutely dust-free with straight edges. The photo lacquer is burnt in and artificially aged, which ensures a very long storage time of over 1 year. A label indicates the use by date. When exposing and developing the advanced product quality is always clearly demonstrated by the relative colour changes. To distinguish them better, only original Bungard circuit boards have a special, blue-dyed light-protective film.
Technical data
Copper coating 35 µm
Material Epoxy / Two-sided / 2 x 35 microns Cu10 Pack
Width 150 mm
Length 200 mm
Photo coating Positive
 Üretici web sayfası : www.bungard.de
Bu ürüne ilk yorumu siz yapın!
Görüş ve önerileriniz için teşekkür ederiz.
150x200x1.5mm FR4 Photo Resist PCB Double Sided (120306Z38) BEP150200A2 ,{urun_fiyat},{kategori_acıklama} APWCDJP6200