ATMEGA48-20AU RoHS
Dorukan Stok No
DRK-7075-21
Fiyat
Havale
124,13 TL (%3,00 havale indirimi)
   8-bit Microcontroller with 8K Bytes In-System Programmable Flash
         AVR - ISP - Flash Microcontroller
         Supply Voltage : 2.7V - 5.5V
         Flash : 4KBit
         EEPROM : 256Bit
         RAM : 512Bit
         Progr. I/O : 23
         Speed : 20MHz