CY8C27643-24PVXI
Dorukan Stok No
DRK-1147-2
Fiyat
Havale
317,16 TL (%3,00 havale indirimi)
    PSoC® Mixed-Signal Array
    MCU 16K FLASH 256B 44 I/O
    Features
    Powerful Harvard Architecture Processor
    M8C Processor Speeds to 24 MHz
    8x8 Multiply, 32-Bit Accumulate
    Low Power at High Speed
    3.0 to 5.25V Operating Voltage
    Operating Voltages Down to 1.0V Using On-
    Chip Switch Mode Pump (SMP)
    Industrial Temperature Range: -40°C to +85°C
    Advanced Peripherals (PSoC Blocks)
   12 Rail-to-Rail Analog PSoC Blocks Provide:
    - Up to 14-Bit ADCs
    - Up to 9-Bit DACs
    - Programmable Gain Amplifiers
    - Programmable Filters and Comparators
    8 Digital PSoC Blocks Provide:
    - 8- to 32-Bit Timers, Counters, and PWMs
    - CRC and PRS Modules
    - Up to 2 Full-Duplex UARTs
    - Multiple SPI™ Masters or Slaves
    - Connectable to all GPIO Pins
    Complex Peripherals by Combining Blocks
    Precision, Programmable Clocking
    Internal 2.5% 24/48 MHz Oscillator
    24/48 MHz with Optional 32 kHz Crystal
    Optional External Oscillator, up to 24 MHz
    Internal Oscillator for Watchdog and Sleep
    Flexible On-Chip Memory
   16K Flash Program Storage 50,000 Erase/
    Write Cycles
    256 Bytes SRAM Data Storage
    In-System Serial Programming (ISSP)
    Partial Flash Updates
    Flexible Protection Modes
    EEPROM Emulation in Flash
    Programmable Pin Configurations
    25 mA Sink on all GPIO
    Pull up, Pull down, High Z, Strong, or Open
    Drain Drive Modes on all GPIO
    Up to 12 Analog Inputs on GPIO
    Four 30 mA Analog Outputs on GPIO
    Configurable Interrupt on all GPIO
    Additional System Resources
    I2C™ Slave, Master, and Multi-Master to 400 kHz