DSPIC30F3013-30I/SO RoHS
Dorukan Stok No
DRK-2045-8
Fiyat
Features 16 Bit Digital Signal Controllers
Manufacturer MICROCHIP
Mounting Type SMT
Package / Case SOIC28/7.50mm
Memory Type FLASH
Series DSPIC 30F
Number of Bits 16-Bit
Speed 30MIPs
Program Memory Size 24KB (8K x 24)
RAM Size 2K-Byte
EEPROM Size 1K-Byte
Number of I/O 20
SupplyVoltage 2.5V~5.5V
OperatingTemperature -40°C~+85°C