Encoder without Bushing L=15mm ( EC85NB15C20F )
115,17 TL
0 Puan / 0 Yorum
Dorukan Stok No
DRK-7265
Fiyat
Havale
111,72 TL (%3,00 havale indirimi)
   Encoder without Bushing L=15mm
Features
• Compact design
• Number of pulse: 20
• Mechanical angles 360°
• Horizontally, for SMD mounting
• Optionally with push-on switch
• With thread: EC85SM_, EC85NM_
Technical Specifications
Design:
SMD
Input Voltage:
5V DC
Input Current:
10mA
Insulation Resistance (Min./1mA):
100MW / 250V DC
Spannungsfestigkeit (1min./1mA):
300V DC
Rotation Torque of Detent:
50...180gf.cm
Number of Detent:
20
Number of Pulse:
20
Travel of Switch:
0,5mm
Rotation Angle:
360°
Rotational Life:
15x102 Cycles
Contact:
NO (Push On)
Temperature Range:
-20°C...+70°C
Bu ürüne ilk yorumu siz yapın!
Görüş ve önerileriniz için teşekkür ederiz.
Encoder without Bushing L=15mm ( EC85NB15C20F ) ,{urun_fiyat},{kategori_acıklama} DRK-7265 Encoder without Bushing L=15mm ( EC85NB15C20F )