HCTL-1100
1.919,52 TL
0 Puan / 0 Yorum
Kategori
Marka
Dorukan Stok No
JLTINZ58
Fiyat
Havale
1.861,94 TL (%3,00 havale indirimi)
  General Purpose Motion Control ICs
  • Low power CMOS
  • 40 Pin PDIP
  • Enhanced version of the HCTL-1000
  • DC, DC brushless, and step motor control
  • Position and velocity control
  • Programmable digital filter and commutator
  • 8-Bit parallel, and PWM motor command ports
  • TTL compatible
  • SYNC pin for coordinating multiple HCTL-1100 ICs
  • 100 kHz to 2 MHz operation