LD1085V18
38,13 TL
0 Puan / 0 Yorum
Kategori
Dorukan Stok No
DRK-7741-40
Fiyat
CategoriesIntegrated Circuits (ICs)
PMIC - Voltage Regulators - Linear
ManufacturerSTMicroelectronics
Series-
Packaging ?Tube ?
Part StatusObsolete
Output ConfigurationPositive
Output TypeFixed
Number of Regulators1
Voltage - Input (Max)30V
Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V
Voltage - Output (Max)-
Voltage Dropout (Max)1.5V @ 3A
Current - Output3A
Current - Quiescent (Iq)10mA
PSRR72dB (120Hz)
Control Features-
Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Base Part NumberLD1085
Bu ürüne ilk yorumu siz yapın!
Görüş ve önerileriniz için teşekkür ederiz.
LD1085V18 LD1085V18 IC REG LINEAR 1.8V 3A TO220AB,{urun_fiyat},{kategori_acıklama} DRK-7741-40