MC33269D-3.3G
81,74 TL
0 Puan / 0 Yorum
Dorukan Stok No
DRK-1502
Fiyat
    800 mA Low Dropout Linear Voltage Regulator
  • 3.3 V, 5.0 V, 12 V and Adjustable Versions
    2.85 V version available as MC34268.
  • Space Saving DPAK, SOP-8 and SOT-223 Power Packages
  • 1.0 V Dropout
  • Output Current in Excess of 800 mA
  • Thermal Protection
  • Short Circuit Protection
  • Output Trimmed to 1.0% Tolerance